Dlaczego mam aktualizować przeglądarkę? - pytasz

Przecież mój IE6 działa! W zasadzie to stwierdzenie jest tylko w połowie prawdziwe. Windows 95 też działa, podobnie jak 30-letni Polonez po lekkim remoncie. W rzeczywistości IE6 jest, kolokwialnie mówiąc dinozaurem, z czasów, gdy Internet się kształtował dążąc do obecnej formy. I tak, jak dla dinozaurów, tak dla IE6 nie ma miejsca w dzisiejszym, nowoczesnym Internecie.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli chcesz znać szczegóły, dla których IE6 nadaje się tylko na śmietnik, zapraszam do strony IE6:Don't want! (język angielski). Jeśli zaś wystarczą ci ogólne informacje, zapraszam do dalszej lektury tej strony, gdzie w trzech akapitach postaram się przekonać cię do aktualizacji przeglądarki.

* Fakt nr 1 - IE6 nie działa tak, jak powinien
* Fakt nr 2 - IE6 to jedna wielka dziura
* Fakt nr 3 - IE6 jest po prostu stary!

1. IE6 nie działa tak, jak powinien

Internet Explorer 6 od samego początku, tj. 2001 roku, kiedy się pojawił, z uwagi na pośpiech i liczne kompromisy, nie działał tak, jak należy. W rezultacie tylko strony, które były tworzone specjalnie dla niego, z pominięciem wszelkich wytycznych i standardów, mogły być w nim poprawnie wyświetlone. Projektanci stron www od samego początku musieli walczyć, by poprawnie napisane strony mogły działać tak samo w IE6 jak w innych przeglądarkach. To trochę tak, jakby próbować zmusić pianistę do zagrania Chopina na fortepianie, w którym losowo nie działają klawisze, struny nie dają się nastroić ...i nikt nie wie, dlaczego. Jeśli więc nie zaktualizujesz IE6 może się wkrótce okazać, że i twój fortepian przestanie grać - strony nie będą się ładować lub, w najlepszym wypadku, zaczną wyglądać dziwnie a ty będziesz wieszał psy na Bogu ducha winnych autorach serwisu.

2. IE6 to jedna wielka dziura

Internet Explorer 6 jest pełen dziur i błędów, które stwarzają niebezpieczeństwo dla twoich danych jak i samego komputera. Microsoft, autor IE6, zaprzestał wydawania jakichkolwiek poprawek dla tej przeglądarki w 2006 roku (to już 3 lata!) i zastąpił je nową wersją IE, oznaczoną numerem 7.0 a następnie, w 2009, kolejną - 8.0.

Ale ja nie mam nic takiego na komputerze, co wymagałoby specjalnej ochrony - mówisz. Okey, ale jeśli ktoś, dzięki dziurze w IE6, o której istnienia nie zdajesz sobie sprawy, wykorzysta twój komputer do popełnienia przestępstwa (np. szerzenia pedofilii) i pewnego dnia zapuka do ciebie ktoś z odznaką, nie będzie ci chyba przyjemnie, prawda?

3. IE6 jest stary!

To tak, jakbyś uparcie trzymał na stoliku swój stary, czarno-biały telewizor na guziki, gdy ktoś oferuje ci błyszczący, 40-calowy, płaski telewizor Full HD... zupełnie darmo. Głupio, nie? Tak, trzymanie tej przeglądarki jest głupie. Microsoft oferuje ci aktualizację zupełnie za darmo. Od niemal trzech lat.

Internet Explorer 8.0 jest szybszy, ze wszech miar lepszy i co najważniejsze, ma wsparcie producenta, który (w miarę) na bieżąco łata odkryte dziury i naprawia znalezione błedy.

I jeszcze jedno - taki mały bonus - korzystając z najnowszej wersji Internet Explorera masz pewność, że strony, które odwiedzasz działają tak, jak powinny. Jeśli więc dalej siedzisz w mrokach Internetu, poświęć chwilę i zaktualizuj swoją przelądarkę.

Google Chrome Firefox Internet Explorer Opera
 2022-12-02
Kursy walut w MyBank.pl
Notowanie z 2022-12-02
0.93%
4,4492
0.09%
4,6850
0.01%
4,7576
0.08%
5,4610

Kontaktformular:

Security Consulting

05-825 Grodzisk Mazowiecki

ul. Żydowska 17 lok. 101

NIP 529 115 63 00

fax: +(48) 22 427 82 61

info@moto-consulting.com

 

 

Agnieszka tel: +(48) 512 077 672

 

 

Security Consulting mit Sitz in Grodzisk Mazowiecki teilen Ihnen mit, dass die auf der Webseite www.moto-consulting.com enthaltenen Angaben weder ein Handelsangebot noch eine Einladung zum Vertragsabschluss im Sinne des Zivilgesetzbuches sind. Sie sollten Ihnen unsere Erzeugnisse und Dienstleistungen möglichst verständlich näher darstellen.

 

Wir behalten uns auch vor, dass es, trotzt unserer Bemühungen, passieren kann, dass diese Angaben nicht genau, nicht erschöpfend oder nicht aktuell sein können. In Hinsicht auf das Vorstehende bitten wir Sie, dass Sie sich zwecks einer redlichen und vollständigen Auskunft über die von uns angebotenen Erzeugnisse und Dienstleistungen an folgende Adresse: info@moto-consulting.com wenden.

 

Alle Aufträge und Einkäufe auf der Webseite www.moto-consulting.com werden aufgrund ausführlicher Bedingungen aus dem Auftrag geregelt. Bei den nicht geregelten Angelegenheiten finden die Bestimmungen des Polnischen Zivilgesetzbuches ihre Anwendung. Diese Bedingungen unterliegen und werden gemäß dem polnischen Recht ausgelegt. Alle Streitigkeiten unterliegen der Entscheidung zuständiger polnischer Gerichte.